Ekonomi

EYT düzenlemesinde işverenlere kolaylık! Kıdem tazminatı için kredi verilecek

Bugün milyonlarca EYT’liyi ilgilendiren kararı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 milyon kişinin kademeli olarak emekliye ayrılacağını duyurdu. “Emeklilik hakkının kullanılmasında herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, patronlara müjde verdi.

“KIDEM PARALARI ÖDEMELERİNE DESTEK VERİLECEK”

Düzenleme sonrası patronların zor durumda kalmayacağının altını çizen Erdoğan, “Hazine ve Maliye Bakanlığımız işverenler kıdem tazminatını ödemekte zorlanmasın diye KGF destekli kredi paketini devreye alıyor. emekli çalışmaya devam edecek.Emekli olup çalışmaya devam edeceklere sosyal sigorta primi teşviki sunuyoruz.Amacımız emeklilik sonrası çalışanlarımızın bunu sicil bazında sürdürmelerini sağlamaktır.

“HİÇBİR ÇAĞIN SONU OLMAYACAK”

Yönetmelik ile EYT’de yaş sınırlaması olmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Prim ödeme gün sayısı, sigortalılık sayısı ve yaşını tamamlamak gerekiyor. Yönetmelik ilk ikisini tamamlayıp sigortalılığı devam edenleri kapsıyor. Yaş nedeniyle emekli olmayı bekleyen mevcut yapımızda düzenlemeyi herkes için geçerli kılıyoruz.”Milyonlarca kişiyi bünyesine katmış bir ülke olarak sosyal güvenlik sistemimizin aktif ve pasif istikrarını koruyoruz. Düzenleme ile yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkı kazanıyor. Rastgele bir yaş sonu uygulanmayacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu