Haber

Burdur’da sokağa terk edilen bebeğin durumu ağır

BURDUR’da battaniyeye sarılı olarak sokağa bırakılan ve yapılan kontrollerde hipotermi olduğu öğrenilen yeni doğan bebeğin durumu ciddiyetini koruyor. Isparta’da ağır bakıma kaldırılan bebeğe antibiyotik tedavisi uygulanıyor.

Merkeze bağlı Karacaören köyünde oturan Mehmet Mustafa Taşlıoğlu, dün sabah saatlerinde evinin önüne geldiğinde battaniyeye sarılı bir bebek olduğunu fark etti. Kız bebek, çağrılan ambulansla Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hipotermi geçiren ve nefes almakta güçlük çeken bebek entübe edilerek Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. 19 Aralık günü saat 02.00 sıralarında dünyaya geldiği tahmin edilen bebek yoğun bakıma kaldırıldı.

BEBEK İÇİN ANTİBİYOTİK TEDAVİ. Araştırma Görevlisi Samira Orak, bebeğe antibiyotik tedavisi verildiğini belirterek, “Bebeğimiz küvözde antibiyotik tedavisi görüyor ve sürekli takip ediyoruz. Sağlığıyla ilgili net bilgi için biraz zamana ihtiyacımız var. Bunu yapmak doğru olmaz. Bu süre ile ilgili bir süre verin. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.” ‘TAŞ İLE KESİLMİŞ OLDUĞUNA İLİŞKİN HERHANGİ BİR BULUNA ULAŞMADIK’Dr. Samira Orak, bebeğin doğumundan sonra göbek bağının taşla kesildiği iddiasıyla ilgili olarak, “Bu yönde herhangi bir bulguya rastlamadık. Bulduğumuz için bu konuda bir şey söylemek doğru olmaz. hastayı buraya sevk eden ve ilk tedavisini sağlayan sağlık kuruluşundan bu tür bilgileri almayın.” .

Hastane yönetimi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne haber verildiğini ve bebeğin sağlığına kavuştuktan sonra devletin güvencesi altına alınacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu