Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere mesaj: Birlikte başaracağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından gençlerle ilgili bir açıklama yayınladı.

“Sevgili genç kardeşlerim.

Geçmişte bu ülkede insanların ilk hayali başını sokacak bir ev bulmaktı. Gençlerimizin ufkunu ve tüm halkımızın konut hayalini değiştirdik. 21 yılda Türkiye’de 10,5 milyon konut yaptık. Bugün ev sahibi olmak isteyen gençlerimizin hayallerini gerçekleştirecek olan bizleriz.

İlk Yerim İlk Yerim kampanyaları, yarı fiyatına ödediğimiz kentsel dönüşüm projeleri ile ülkemizde ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmemiş kimseyi bırakmayacağız.

Bir zamanlar bu ülkede bir ayrıcalık olan otomobil sahibi olma ayrıcalığını, ortalama gelir düzeyine sahip herkesin erişebileceği bir fırsata dönüştürdük. Şimdi ise Togg gibi yerli ve milli otomobil markamızla bu gururu daha da ileriye taşıyoruz.

Eskiden üniversite sınavına giren her 10 çocuktan sadece birinin yükseköğretime gidebildiği bir sistemimiz vardı. Bugün öğrencilerimizin rekabeti üniversitenin istediği bölümüne girebilmek üzerinedir. Eski Türkiye’de iş bulmak ve istihdama katılmak o kadar kolay değildi.

Son 20 yılda işgücü arzımız 22 milyondan 35 milyon kişiye çıkmasına rağmen, istihdamı 11,5 milyon kişi artırarak tarihimizin en yüksek çalışan sayısına ulaştık. Geçirdiğimiz tüm zorluklara, baskınlara, tuzaklara ve engellere rağmen buraya geldik.

Allah ömür verirse milletimiz yetki verirse Türk Asrı ile hak ettiğimiz yerlere tırmanırız. Bunu yine siz gençlerimizle birlikte başaracağız. Umutla.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu